Purjetamisring viis lapsed sügishooaja esimesel tunnil merele 19. oktoober kristi.konsa

Möödunud neljapäeval alustas Võsu koolis teist hooaega purjetamisring. Põhjarannikut külastasid merendushuvilised ja sadamatöötajad Lennusadamast, kes viisid Võsu kooli merendusõppe lapsed Käsmu lahele laevaga Elgea, mis on 11,5 meetrine kinnise roolimajaga kaater Soome laevatootjalt Axopar, millega on mugav merel liikuda ka vihmase ja tuulise ilmaga.

Iseäranis kiitsid lapsed võimalust peituda kogu seltskonnaga külma käest nii salongi kui liikuda ringi dekil, kus kõigile ruumi jätkus. Enne merele minekut tegi laeva kapten Aarne lastele põhjaliku ülevaate, kus asuvad päästevahendid ning kuidas merel turvaliselt käituda.

Alates sellest õppeaastast on merendusõpe ka Võsu kooli õppekavas, kus II ja III kooliastme peale on merendusõpet 175 tundi, mis on üks tund nädalas 4. – 8. klassini välja. Küll aga on purjetamisringis võimalik osaleda ka teistel õpilastel, kel on selleks huvi.  Merendusõpet veab eest vabatahtlik merepäästja ja purjetamistreener Ingeldrin Aug.

Selle aasta lõpuni on purjetamine veel ringitunnina, 2023. aastast on kavas alustada tunniplaanis ainetunnina, kus räägitakse nii merenduse ajaloost, purjetamisest, kui toimub lõiming teiste õppeainetega.

Visioon on, et kooli lõpetades saavad Võsu kooli lapsed lisaks põhikooli lõputunnistusele ka väikelaevajuhi tunnistuse koos teadmistega piirkonna rikkalikust merepärandist ning eluteele kaasa huvi olla mereliste tegevustega seotud ka tulevikus.